Zdrowie z jelit!

 

Filozofia Powerbiotic


 

Natura i Nauka

Preparaty Powerbiotic to unikalne suplementy diety powstające z ekologicznych warzyw i owoców z najczystszych rejonów Polski w opatentowanym procesie produkcji, który udoskonalamy od ponad 10 lat. Dzięki naszemu fanatycznemu przywiązaniu do najwyższej jakości uzyskujemy suplementy diety będące nie tylko naturalnymi prebiotykami i probiotykami o wysoce zróżnicowanym, fizjologicznym profilu flory bakteryjnej ale też niezwykle bogatym źródłem polifenoli, pektyn i innych bioaktywnych związków organicznych.


 

Natura:Historia naszych produktów zaczyna się w ekologicznych gospodarstwach leżących na skraju Puszczy Białowieskiej w najdzikszych rejonach Podlasia. Tam, z dala od miast i autostrad, w promieniach słońca i strugach odżywczego deszczu w swoim naturalnym tempie dojrzewają warzywa i owoce z których później tworzymy produkty Powerbiotic.

parallax background

 

Wiemy z naszego doświadczenia,

że aby uzyskać najwyższe stężenia polifenoli i przeciwutleniaczy nie wystarczy certyfikacja ekologiczna - konieczne jest aktywne dbanie o ziemię na której rosną nasze warzywa. Z tego powodu praktykujemy dwuletni cykl uprawy warzyw. Pierwszego roku dwukrotnie karmimy ziemię, stosując biologiczne nawozy oraz unikalną kombinację owsa, roślin motylkowych oraz efektywnych mikroorganizmów, które rozkładają biomasę. Gleba jest też dwukrotnie głęboko orana, aby zapewnić najlepszą przyswajalność składników odżywczych. Dopiero na tak przygotowaną ziemię drugiego roku sadzone są warzywa, z których powstaną preparaty Powerbiotic.

Jesteśmy dumni z faktu, że jako rezultat naszego nieustannego dążenia do najwyższej jakości to właśnie w naszych gospodarstwach opatentowana została nowa odmiana jabłek - Gold Milenium, z których obecnie powstaje preparat Powerbiotic Balance. Jabłka Gold Milenium charakteryzują się całkowitą odpornością na szereg roślinnych czynników infekcyjnych oraz niezwykle wysoką zawartością polifenoli takich jak katechina, procyjanidyny, florydzyna, kwas chlorogenowy, kwercetyna i wiele innych. Obecnie jesteśmy jedynym producentem jabłek Gold Milenium na świecie.

Nauka:Preparaty Powerbiotic zostały przebadane w laboratoriach szeregu uznanych instytucji badawczych w Polsce i zagranicą: Laboratorium Hamiltona, Texas University, University of Minnesota, Uniwersytet Medyczny w Białymstoku, Politechnika Białostocka, Instytut Sadownictwa w Skierniewicach.

 

Zgodnie z przeprowadzonymi badaniami,

preparaty Powerbiotic spełniają ścisłe normy bezpieczeństwa biochemicznego i mikrobiologicznego, jak też wykazują wysokie i stałe stężenie korzystnych substancji - polifenoli, pektyn, przeciwutleniaczy i mikronizowanego błonnika, będącego bardzo skutecznym prebiotykiem. W preparatach Powerbiotic znajduje się kilka tysięcy różnych szczepów bakterii, w tym ponad 700 szczepów bakterii kwasu mlekowego. Tak różnorodny profil flory bakteryjnej jest fizjologiczny dla człowieka oraz ma udowodnione korzystne działanie w regulacji trawienia i pracy jelit.

Dowiedz się więcej na temat naukowo udowodnionego korzystnego działania terapii probiotycznej
oraz związków chemicznych zawartych
w preparatach Powerbiotic


Wiedza
العربية简体中文DeutschPolskiEnglishРусскийEspañol